Comfort Fue Yöntemi

Comfort FUE Saç Ekimi

Comfort FUE nedir sorusu, saçları dökülmeye başlayan ya da saçlarını tamamen kaybetmiş kişiler tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur. Comfort FUE yöntemi aslına bakılırsa FUE saç ekim yöntemi ile hemen hemen aynıdır. İki yöntem arasındaki tek fark, Comfort FUE’da sedasyon kullanılmasıdır. Saç ekimi yaptırmak isteyen fakat operasyon süreci hakkında endişeleri olan kişiler, Comfort FUE saç ekme yöntemini tercih edebilirler. Bu yöntemde tedavi, hastanın uyutulmasının ardından gerçekleştirilir. Böylece hastaların rahat etmeleri sağlanır. Comfort FUE saç ekme operasyonu uzman doktorlar tarafından profesyonel ve steril ortamlarda gerçekleştirilmelidir.

Comfort FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç ektirmek isteyen fakat saç ekim operasyonlarından çekinen, bu operasyonlar söz konusu olduğunda stres ve kaygı gibi olumsuz duygu durumları yaşayan kişiler, Comfort FUE saç ekimi ile saçlarına yeniden kavuşabilirler. Comfort FUE yönteminde, saç ekim işlemini uygulayacak olan uzman doktora, uzman bir anestezi doktoru eşlik eder. Hasta, ilk olarak anestezi doktorunun verdiği sedasyon ile uyutulur. Böylece kişiler operasyon kaygılarını dert etmeden saç ekimi işlemlerini gerçekleştirebilirler. Operasyonun kalan kısımları, FUE saç ekim yöntemindeki süreçlerle aynıdır. Fue saç ekimi sonrası iyileşme süreci gibi Comfort FUE sonrası iyileşme süreci de uzman doktorların gözetiminde gerçekleştirilir.

Comfort FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Comfort FUE saç ekim işleminde hastalar, uzman bir anestezi doktorunun eşliğinde, sedasyon kullanılarak uyutulur. Böylece hastaların kaygısız ve konforlu bir operasyon süreci geçirmesi amaçlanır. İlk olarak hastanın donör bölgesinden foliküller toplanır. Bu foliküller, özel pensetlerle toplanmasının ardından tekli, ikili ve üçlü gruplar olmak üzere dizilir ve uygun ortamda bekletilir. İşlemin ikinci aşamasında kellik yaşanılan bölgelere kanal açılır. Comfort FUE saç ekiminin son aşamasında donör bölgelerden toplanan saç kökleri, kellik yaşanan bölgede açılan kanallara yerleştirilir. Hastanın gerekli kontrolleri yapılır ve işlem sonlandırılır.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç ekimi nerede yapılır ya da saç nerede ekilir sorusu, saç ekimi sürecine girecek olan kişiler tarafından sorulması gereken önemli bir sorudur. Bu doğrultuda saç ekim işlemi, alanında uzman doktorlar tarafından profesyonel hastane ortamında yapılmalıdır. Özellikle Comfort FUE saç ekim yöntemi, bir anestezi işlemi barındırdığından, ilgili işlemin uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir. En iyi saç ekim merkezi seçeneklerinden biri olan İzmir Ekol Hastanesi’nde, saç ekimi yaptırmak isteyen hastalarımız için birçok tedavi yöntemi uyguluyor ve hastalarımızın saçlarına yeniden kavuşmalarını sağlıyoruz. Bu doğrultuda operasyon ve saç ekimi sonrası iyileşme süreci gibi aşamalarda, hastalarımızı ücretsiz yatış takip uygulamamız ile destekliyoruz. Ayrıca saç ekimi operasyonları ve saç ekimi sonuçları ile ilgili hastalarımızı bilgilendiriyor ve böylece, stressiz ve kaygısız tedavi aşamalarından geçmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Comfort FUE ve FUE Saç Ekim Yöntemi Arasındaki Farklar

FUE saç ekim yöntemi ile Comfort FUE saç ekim yöntemi arasında birtakım farklılıklar bulunur. Bu farklar, şu şekilde sıralanabilir:

  • Yöntem olarak FUE saç ekiminde uygulanan prosedür izlenir. Saçlar tek tek alınır ve açılan kanallara ekim yapılır. Farklı olarak operasyon, sedasyon kullanılarak gerçekleştirilir. Sedasyon ile uyutulan hasta operasyon sürecini daha kolay atlatır.
  • Tüm operasyon boyunca özel cihazlarla kişinin sağlık durumu izlenir.
  • Operasyona bir anestezi ekibi eşlik eder.

Comfort FUE Saç Ekiminin Avantajları

Saç kaybı yaşayan kişiler, sosyal ve psikolojik birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Comfort FUE saç ekim yöntemi ile kişilerin saçlarının yeniden çıkarılması sağlanır. Böylece hastalar kendilerini daha iyi hissederler ve daha özgüvenli olurlar. Buradan hareketle Comfort FUE saç ekim yönteminin, kellik sorunu ile karşı karşıya olan hastalar açısından oldukça avantajlı olduğu söylenebilir. Bu avantajlar şu şekilde sıralanır:

 

  • Hastalar operasyonda uyutulurlar. Böylece kişiler, stres ve kaygı gibi olumsuz duygu durumları yaşamadan saç ekim işlemlerini yaptırabilirler.
  • Comfort FUE saç ekim yönteminde hastaların vücutlarında herhangi bir yara izi kalmaz.
  • Operasyona uzman doktorlar eşlik ettiğinden, hastalar kendilerini güvende hissederler.

Siz de saçlarınıza yeniden kavuşmak ve aynaya her baktığınızda kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız İzmir Ekol Hastanesi saç ekim merkezi birimimize başvurabilir ve uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştiren Comfort FUE saç ekim işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Birimimize danışarak saç ekim işlemleri, operasyon süreci, saç ekimi fiyatları ve saç ekiminin olumlu etkileri gibi konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. İzinleri Yönet