Fue Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

İlerleyen yaş ve genetik aktarım gibi sebepler doğrultusunda kişilerin saçlarında dökülmeler yaşanabilir. Saçlar insanların fiziksel görünümü için oldukça önem taşıdığından, saç dökülme problemleri ile karşı karşıya olan bireyler fiziksel ve psikolojik sorunlar ile karşı karşıya kalabilirler. Geçmiş zamanlarda saç ekimi uygulamaları yapılamadığından, insanlar dökülmüş saçlar ile yaşamak durumunda kalırlardı. Gelişen teknoloji ve modern tıp yöntemleri ile günümüzde saç ekim işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yöntemler arasında en popüler olan, FUE saç ekim yöntemidir. FUE saç ekim yöntemi ile kesi, dikiş ve yara olmadan saç ekim işlemleri gerçekleştirilebilir. Saçlarını kaybeden ve eski görünümüne sahip olarak özgüvenli bir şekilde yaşamak isteyen kişiler, İzmir Ekol Hastanesi Saç Ekim Kliniği birimine başvurabilirler. İzmir Ekol Hastanesi, güler yüzlü personeli ve 20 yılı aşkın süredir tecrübe sahibi olan uzman doktorlarıyla saçlarına yeniden kavuşmak isteyen hastalara hizmet vermeye hazır!

FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç foliküllerinin özel bir cihazla tek tek çıkarılması ve istenilen bölgeye nakledilmesi işlemi FUE saç ekimi olarak adlandırılır. Bu işlem, bir doku nakli operasyonudur. Bu saç ekim yönteminde saç kaybı yaşanan bölgeye, saç köklerinin bol sayıda olduğu bölgeden saç folikülü transferi yapılır. Bu bölgeye donör bölge denir. Donör bölge genellikle iki kulak arasındaki ense bölgesi olarak seçilir. Günümüzde yaşam koşulları, stres ve beslenme kalitesi gibi nedenler sebebiyle saç dökülme yaşı 20’li yaşlara kadar düşmüştür. Kellik problemi ile karşı karşıya olan kişiler, FUE saç ekimi sonrası saçlarına yeniden kavuşabilirler. Siz de en iyi saç ekim merkezi seçenekleri arasında yer alan İzmir Ekol Hastanesi Saç Ekim Kliniği’ne başvurabilir, saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve daha güzel bir yaşama adım atabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi İzmir bölgesinde sıklıkla yaptırılan bir işlemdir. Saç ekim işlemi öncesinde kişilerin yerine getirmeleri gereken birkaç detay olduğu unutulmamalıdır. Doktorunun talimatlarına uyan bireylerin saçlarının daha sağlıklı bir şekilde uzayacağı söylenebilir. Genellikle kişilerin saç ekimİ öncesi sigara ve alkol kullanmayı bırakmaları ve kafein içeren içecekleri tüketmemeleri önerilir. FUE saç ekim işlemi 3 aşamadan oluşur. Bu 3 aşama, uzman doktorlar tarafından titizlikle gerçekleştirilir. Her aşamada hasta izlenir ve saç ekim işleminin istenen sonucu verebilmesi için doktor tarafından uygun görülen adımlar uygulanır. Bu aşamalar sırasında hasta, doktorundan bilgi alabilir.

İlk Aşama

Uzman doktor öncelikle saç foliküllerinin alınacağı donör bölgeyi lokal anestezi ile uyuşturur. Bunun ardından bir mikro motor yardımıyla ense bölgesinden foliküller toplanır. İşlemin hastane ortamında, profesyonel cihazlar kullanılarak yapılması, kişilerin sağlıkları ve saç ekim işleminin etkili olabilmesi açısından oldukça önemlidir. Çıkarılan foliküller özel pensetlerle toplanarak tekli, ikili ve üçlü gruplar halinde dizilir ve özel bir solüsyon içerisinde, uygun sıcaklıkta bekletilir.

İkinci Aşama

İşlemin ikinci aşamasında, ekim yapılacak olan alan lokal anestezi ile uyuşturulur ve kişinin saç yönüne uygun olacak şekilde kanal açılır. Doğal görünümün elde edilebilmesi için kanal açma işlemi oldukça önemlidir. Bu doğrultuda ön çizgi düz olmamalı, kişinin kafa ve saç yapısına uygun olarak açılmalıdır. İşlemin bu noktasında hastanın rahatlaması ve ihtiyaçlarını karşılaması için mola verilir. Hasta, uzman doktor tarafından bilgilendirilir.

Son Aşama

Son olarak toplanan saç kökleri, özel pensetlerle kellik yaşanılan bölgede bulunan kanallara tek tek yerleştirilir. Ekim işlemi bittikten sonra hastanın tansiyon, nabız ve diğer sağlık değerleri kontrol edilir. Bu noktada saç ekim işlemi, ilgili seans için tamamlanmış olur. İzmir Ekol Hastanesi olarak işlemin ardından hastalarımıza meyve suyu ikram etmekte ve operasyonun nasıl geçtiği ve nasıl geçeceği hakkında kendisini bilgilendirmekteyiz. İzmir Ekol Hastanesi Saç Ekim Kliniği olarak birinci önceliğimiz, tüm hastalarımızın kaliteli sağlık hizmeti almasını sağlamaktır. Bu doğrultuda saç ekim işleminin ardından hastamız için ücretsiz yatış takip hizmeti uygulamamız mevcuttur.

FUE Saç Ekimi’nin Avantajları

Saç ekimi nasıl yapılır sorusu, saç kaybı yaşayanlar tarafından sıklıkla sorulur. Bu soruların cevapları, kişilere uzman doktorlar tarafından verilmelidir. Siz de İzmir Ekol Hastanesi saç ekim merkezi birimine başvurarak saç ekimi aşamaları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İzmir saç ekim merkezi seçenekleri arasında uzman kadrosu, güler yüzlü personeli ve hasta odaklı bakış açısıyla öne çıkan İzmir Ekol Hastanesi, saç ekim ile ilgili süreçlerin tamamında hastalarının yanında. Bu doğrultuda siz de saç ekim işlemlerinizi başlatabilir ve FUE saç ekiminin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bu avantajlar şu şekilde sıralanır:

  • Tedavi süreci aşama aşama gerçekleştiğinden hasta, tedavi sırasında doktoru ile konuşabilir ve doktoruna merak ettiği tüm soruları yöneltebilir. Bu şekilde hastaların rahat ve konforlu bir tedavi süreci geçirmeleri sağlanır.
  • Operasyon lokal anestezi kullanılarak yapılır. Böylece hastalar tedavi sırasında herhangi bir ağrı hissetmezler.
  • Kesik ya da dikiş gibi işlemler FUE saç ekimin yönteminde kullanılmadığından, hastalarda istenmeyen yara izleri kalmaz.
  • Hastanın isteği üzerine, saç ekimi anestezi uygulanarak da yapılabilir. Hastanın rahatlaması için sedasyon kullanılır.
  • Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen tedavi işlemleri sonucunda, hastaların saçlarının kısa bir süre içerisinde çıkması beklenir.

Hemen Ara
Whatsapp

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. İzinleri Yönet