Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Saç ekimi işlemlerinin çoğunda hastaların saçlarını tamamen kısaltmaları istenir. Bu işlem, donör bölgelerden saç foliküllerinin daha kolay alınması ve kellik yaşanan bölgelere foliküllerin daha kolay ekilebilmesi için yapılır. Bu noktada tıraşsız saç ekimi olur mu sorusu, saç ekimi sırasında saçlarını kestirmek istemeyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Saç ekim işlemleri sebebiyle saçlarının tamamını kestirmek, saçlarında az miktarda dökülme yaşayan kişiler için zorlayıcı olabilir. Bu noktada kişiler, saçlarını saç ekim işlemleri süresince kestirmek gerektiklerini düşünerek sosyal ve psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Tıraşsız saç ekimi nedir sorusu da burada ortaya çıkar. Tıraşsız saç ekimi hastaların saç ekim işlemlerinde saçlarını kestirmek zorunda kalmadıkları bir tedavi yöntemidir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Tıraşsız saç ekimi İzmir bölgesinde sıklıkla yaptırılan bir saç ekimi işlemidir. Burada tıraşsız saç ekimi kimlere yapılır sorusu akıllara gelir. Ağrısız saç ekimi seçeneklerinden biri olan tıraşsız saç ekimi, saç kaybı çok fazla olmayan ve saç ekim işlemlerinde saçlarının tamamını kestirmek istemeyen kişiler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu tedavi yönteminde hastaların saçlarının tamamını kestirmeleri gerekmez. Böylece kişiler, saç ekim işlemleri sırasında sosyal hayatlarına ara vermek zorunda kalmazlar. Özellikle saçları uzun olanlar tarafından tercih edilen tıraşsız saç ekimi, diğer saç ekim işlemlerinde olduğu gibi ağrısız ve acısız bir operasyon şeklinde gerçekleştirilir. Bunların dışında tıraşsız saç ekim işlemlerinde izlenen adımlar, FUE saç ekim işleminde izlenen adımlar ile aynıdır. Siz de tıraşsız saç ekimi sonuçları ile kaybettiğiniz saçlarınıza yeniden kavuşmak için İzmir Ekol Hastanesi Saç Ekim Kliniği birimine başvurabilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekimi nasıl yapılır sorusu, bu işleme ihtiyaç duyan bireyler tarafından sıklıkla sorulur. Tıraşsız ağrısız saç ekimi işlemi öncesinde hastaların alkol ve sigara kullanımına ara vermeleri istenir. Rahat kıyafetler giyerek hastane ortamına gelen hastaların işlem yapılacak olan bölgeleri lokal anestezi ile uyuşturulur. Donör bölgenin bir kısmı dikdörtgen şeklinde kısaltılır. Donör bölgeden saçlar tek tek alınır ve uygun sıcaklıkta, özel bir solüsyon içerisinde dinlendirilir. Ardından saç ekimi yapılacak bölgede, kişilerin saç yönüne uygun olacak şekilde kanallar açılır. Son olarak donör bölgeden alınan saç folikülleri ilgili alana ekilir ve işlem tamamlanır. Saç ekimi tıraş olmadan gerçekleştirilir. Tıraşsız saç ekim işlemi, lokal anestezi gibi tıbbi yöntemler barındırdığından ve saç ekim işleminin kişilerin görünümleri açısından titizlikle yapılması gerektiğinden, operasyonun alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. 20 yılı aşkın süredir tecrübe sahibi uzman doktorları, güler yüzlü personelleri ve sağlık odaklı anlayışı ile İzmir Ekol Hastanesi, tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen hastalara profesyonel bir hizmet verir. Siz de saçlarınıza kavuşmak istiyor ve kendinizi profesyonellere emanet etmek istiyorsanız İzmir Ekol Hastanesi Saç Ekim Kliniği birimimize başvurabilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları

Tıraşsız saç ekimi, saç bölgesinde fazla saç kaybı olmayan kişiler için oldukça uygun olan bir yöntemdir. Bu doğrultuda tıraşsız saç ekiminin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 

 • Saçlar tamamen kısaltılmaz. Böylece kişiler sosyal hayatlarına ara vermek durumunda kalmazlar.
 • Operasyon sırasında mevcut saç stili korunur.
 • Özellikle saçı uzun erkekler ve kadınlar için etkili bir saç ekim yöntemidir.
 • Donör alandaki kabuklanmalar dikkat çekmez.
 • İşlem lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirildiğinden kişiler ağrı ya da acı duymazlar.
 • Tıraşsız saç ekimi iyileşme süreci diğer saç ekim işlemleri ile aynıdır.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıraşsız saç ekimi yaptıranlar doktorlarının tavsiyelerine uymak durumundadırlar. Bu tavsiyelere uyulması, saç ekilen bölgedeki saç gelişiminin sağlıklı ve etkili olabilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu doğrultuda tıraşsız saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 

 • Saç ekim işlemlerini takip eden 3 gün içerisinde ilgili bölgeye sıvı temasından kaçınılmalıdır.
 • Saç ekim işlemi sonrası, işlem uygulanan bölgenin darbe almaması gereklidir.
 • Bölgeye ekilen saç foliküllerinin, bulunduğu bölgeye uyum sağlayabilmeleri için bölgenin temiz tutulması gerekir.
 • Hastaların işlemi takip eden 3 gün boyunca hafif dik pozisyonda yatmaları tavsiye edilir.
 • Saç ekimi sonrası tıraş olma ya da saç kestirmek için kişilerin en azından 2 ay beklemeleri gerekir.

 

Siz de saçlarınızı tamamen kestirmek zorunda kalmadan saç ektirmek, bu işlemi alanında uzman doktorlara yaptırmak ve tıraşsız saç ekimi fiyatları ve farklı saç ekim işlemleri hakkında bilgi almak için İzmir Ekol Hastanesi Saç Ekim Kliniği birimimize başvurabilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. İzinleri Yönet